Nadzór inwestorski – Wrocław

Oferta nadzoru inwestorskiego we Wrocławiu

altonprojekt-inspektor-nadzoru-budowlanego-minKierownik nadzoru inwestorskiego zgodnie z definicją w Prawie Budowlanym jest przedstawicielem inwestora czyli osoby, która wydaje pieniądze na realizacje inwestycji budowlanej. Innymi słowy dba o to, aby budowa, niezależnie od jej wielkości, tj. budownictwo jednorodzinne, wielorodzinne lub inwestycja komercyjna, jest realizowana zgodnie z najlepszym Twoim interesem. Jest odpowiednikiem adwokata, który dba o optymalizację kosztów budowy, utrzymanie harmonogramów, ogranicza Twoje ryzyko ukrytych wad wynikłych w następstwie procesu budowlanego.

Po drugiej stronie barykady ma kierownika budowy, który działa w interesie wykonawcy generalnego Twojej inwestycji. Ogranicza ryzyko powstawania wad, które mogą skutkować dodatkowymi karami umownymi, dba o efektywne prowadzenie procesu budowy. Natomiast życie często weryfikuje założenia – w efekcie prac Najwyższej Izby Kontroli powstał raport, który wskazywał jednoznacznie, że bardzo często inspektorzy budowlani nie są w stanie w sposób prawidłowy realizować swoich zadań.  Jest to związane głównie z tym, że zbyt wiele rozpoczynających się projektów przypada na jednego inspektora. Więcej w materiale poniżej.

Tym ważniejsza staje się rola inspektora nadzoru inwestorskiego, który zgodnie z Prawem Budowlanym sprawuje funkcję kontrolną nad kierownikiem budowy, jest w stanie wydawać my polecenia, które następnie odnotowywane są w dzienniku budowy.

Naszą ofertę kierujemy do:

  • inwestorów indywidualnych, realizujących inwestycje w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym,
  • inwestorów komercyjnych, realizujących inwestycje w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym,
  • brażowych inwestorów komercyjnych, realizujących inwestycje komercyjne, np. hale stalowe, hale magazynowe, obiekty przemysłowe, budynki biurowe.

Korzyści wynikające z zatrudnienia mnie w roli kierownika nadzoru inwestorskiego:

  • posiadam ponad 30-letnie szerokie doświadczenie w branży budowlanej nie tylko w zakresie projektowania, ale również nadzoru budowlanego oraz nadzoru inwestorskiego – sprawdź moje doświadczenie w branży budowlanej,
  • moja unikalna wiedza pozwala na osiąganie istotnych oszczędności wynikających z optymalizacji nakładów inwestycyjnych (materiały oraz robocizna),
  • kontroluję kierownika budowy oraz jakość  prac realizowanych przez wykonawcę generalnego,
  • wieloletnie doświadczenie pozwala na unikanie niepotrzebnych błędów, m.in. związanych ze współpracą z nierzetelnymi podwykonawcami.

Branża budowlana w swojej charakterystyce wymaga posiadania rzeczywistego doświadczenia w realizowaniu różnorodnych projektów budowlanych. Obok medycyny jest to jedyna branża, która wymaga od ludzi, chcących wykonywać zawód wieloletniej praktyki zawodowej. Dopiero po zdobyciu odpowiedniej wiedzy i DOŚWIADCZENIA można uzyskać odpowiedni tytuł pozwalający na wykonywanie tego trudnego zawodu. Jest to związane z wysokim ryzykiem błędów w sztuce. Podobnie jak lekarz, który podejmując decyzję bierze w ręce nasze zdrowie, a często i życie, tak konstruktor, który projektuje budynek wielomieszkaniowy lub wykonawca, który go buduje, biorą na siebie odpowiedzialność, że nie zawali się on.

Unikalne doświadczenie w branży budowlanej

Ze względu na prowadzeni przeze mnie zarówno projektów konstrukcyjnych jak i budowlanych i tych związanych z nadzorem, posiadam unikalne doświadczenie, które pozwala na efektywne prowadzenie projektów oraz uzyskiwanie istotnych oszczędności w procesie realizacji inwestycji. I to niezależnie od tego, którą ze stron procesu budowlanego w ramach danej inwestycji budowlanej reprezentuję.

Serdecznie zapraszam Cię do kontaktu. Wypełnij proszę FORMULARZ. Nie powinien zająć to więcej niż 5 minut. Odpowiedzi na pytania pozwolą mi lepiej zrozumieć, czy w ramach Twojego projektu potrzebujesz mojego doświadczenia. Zazwyczaj udzielam odpowiedzi na zapytania w ciągu 48 godzin.

Sprawdź również:
Kierownik budowy| Optymalizacja kosztów budowy

Mimo tego, że nasza siedziba mieści się we Wrocławiu, to nasze usługi jesteśmy w stanie świadczyć na terenie całego Dolnego Śląska, tj. Legnicy, Trzebnicy, Opolu, Jeleniej Górze.